Schody z kamienia naturalnego

Schody z kamienia naturalnego stanowią coraz chętniej wybieraną alternatywę dla tradycyjnych schodów drewnianych. Wśród licznych zalet kamiennych schodów wymienić można trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, podatność na zabiegi regeneracyjne oraz piękny i estetyczny wygląd, jaki zapewnić może wyłącznie naturalny surowiec.

W ofercie posiadamy bogaty wybór schodów wewnętrznych i zewnętrznych z kamienia naturalnego. Naszą specjalnością są schody granitowe oraz schody marmurowe. Wszystkie schody wykonujemy z wysokogatunkowego surowca, który oferujemy w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu nasze schody granitowe i schody marmurowe idealnie komponują się w każdym wnętrzu.

Granitowe czy marmurowe – jakie schody wybrać?

Do zastosowań zewnętrznych oraz miejsc szczególnie narażonych na zanieczyszczenia, które mogłyby wniknąć głęboko w strukturę kamienia zaleca się schody granitowe. Granit bardzo dobrze sprawdza się w warunkach zmiennych temperatur oraz podwyższonej wilgotności powietrza. Jednocześnie jest materiałem twardym, który charakteryzuje niska chłonność. Jest również odporny na plamy. W przypadku schodów zewnętrznych warto również pamiętać o odpowiednim wykończeniu powierzchni. Przed ewentualnym poślizgnięciem się i jego nieprzyjemnymi konsekwencjami zabezpieczą nas schody w wersji promieniowanej.

Schody marmurowe to idealne rozwiązanie do zastosowań wewnętrznych. Bardzo dobrze sprawdzają się w domach jednorodzinnych oraz niewielkich obiektach użyteczności publicznej.