Podłogi z kamienia naturalnego

Kamienna podłoga ma wiele zalet. Jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie wymaga skomplikowanych prac konserwacyjnych. Może być wielokrotnie odrestaurowywana nie tracąc przy tym swoich właściwości. A dzięki dostępności surowców w szerokiej gamie kolorystycznej stanowi piękny element dekoracyjny – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

W ofercie naszego zakładu kamieniarskiego znajdziesz bogaty wybór podłóg z wysokogatunkowych surowców. Naszą specjalnością są podłogi z marmuru oraz podłogi z granitu. Klasyczne podłogi z marmuru polecamy Klientom poszukującym rozwiązań do łazienek oraz salonów. Klientom poszukującym podłóg na tarasy i balkony oraz podłóg na korytarze i klatki schodowe rekomendujemy podłogi z granitu.

Marmur czy granit – jaką podłogę wybrać do kuchni i łazienki?

Podłoga kuchenna jest narażona na zabrudzenia, które mogą wniknąć głęboko w strukturę kamienia powodując przebarwienia i plamy. Dlatego do kuchni polecamy podłogi z granitu, w szczególności polerowanego. Polerowany granit charakteryzuje się niską chłonnością i wysoką twardością, dzięki temu rozlane substancje nie mogą wniknąć głęboko w kamień. Dodatkową zaletą podłogi z granitu jest fakt, iż na jej powierzchni nie powstają plamy. A jeśli już powstaną, są łatwo usuwalne.

Jako wykończenie posadzki w łazience również bardzo dobrze sprawdzi się granit. Podłogi z marmuru są przeznaczone do pomieszczeń o niskiej wilgotności powietrza, dlatego znacznie lepiej sprawdzają się w pokojach dziennych. Decydując się na kamienną posadzkę w łazience warto zwrócić uwagę na wykończenie kamienia. Kamienie szlifowane i płomieniowane zapewnią odpowiedni antypoślizg.