Blat z konglomeratu

Konglomerat to pewnego rodzaju tańsza alternatywa kamienia naturalnego, którą od lat z powodzeniem stosuje się w budownictwie oraz do wykańczania wnętrz. Konglomerat, często nazywany sztucznym kamieniem jest tworzywem powstającym w wyniku połączenia kruszywa kamiennego za pomocą żywic. Dzięki temu wyroby z konglomeratu do złudzenia przypominają wyroby wykonane z naturalnego kamienia.

W ofercie naszego zakładu kamieniarskiego nie brakuje blatów roboczych z wysokogatunkowych konglomeratów o bardzo dobrych właściwościach fizycznych – niskiej chłonności i wysokiej odporności na zarysowania. Nasze rozwiązania idealnie sprawdzają się w kuchniach, również przemysłowych, a także łazienkach – zarówno tych domowych, jak i hotelowych. Bogaty wybór surowców dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej sprawia, że w naszym asortymencie bez trudu znajdziesz blat z konglomeratu pasujący do Twojego wnętrza.

Blat z konglomeratu czy kamienia naturalnego – który wybrać?

Podstawową różnicą obu surowców jest cena. Kuchenny blat z konglomeratu jest zdecydowanie tańszy od swojego kamiennego odpowiednika. Wynika to przede wszystkim z ceny samego surowca, jak również z trudności jego obróbki. Blaty z kamienia naturalnego charakteryzuje o wiele wyższa – w porównaniu z konglomeratowi odpowiednikami – trwałość, która nierzadko idzie w parze ze znacznie wyższą jakością materiału. Nie oznacza to jednak, że blat z konglomeratu musi być nietrwały. Dobre zakłady kamieniarskie dbają o najwyższą jakość oraz trwałość oferowanych wyrobów z konglomeratu.